دوشنبه, 25 شهریور 1398
شناسه خبر:864
گزارش لنج نیوز :

کی‌روش: اعتراض من به خاطر عقب افتادن حقوقم نیست؛ به خاطر شرایط تیم ملی است!

  • انداز قلم

به گزارش لنج نیوز،به نقل از نود سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان مدعی شد دیدار دوستانه تیمش مقابل ونزوئلا هنوز قطعی نشده است.

ایران و جهان

کارلوس کی‌ روش در پایان تمرین تیم ملی اظهار داشت: در حال حاضر همه برنامه‌های خود را انجام داده‌ایم، اما بازی با ونزوئلا هنوز قطعیت پیدا نکرده است. من نمی‌دانم راجع به این مسائل صحبت کنم یا نه. یکسری از مسائل به داخل زمین ارتباط دارد و یکسری هم به بیرون زمین، اما من نمی‌توانم راجع به برخی اتفاقات سکوت کنم. آنچه از طریق سازمان به صورت پیام دریافت کردیم این است که بازی ما در هلند هنوز قطعی نشده است.

بحث من آرزوها و رؤیاهای هواداران فوتبال است نه پول خودم

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه تاج گفته، ناراحتی کی‌روش از این است که سه روز حقوقش عقب افتاده، خاطرنشان کرد: من از شما می‌پرسم. آیا شما مرا می‌شناسید؟ آیا تا الان اتفاق افتاده که من راجع به حق و حقوق خودم صحبتی کنم؟ بارها پیش آمده شش یا هفت ماه حقوقم عقب افتاده اما یک بار هم شکایت و گله‌ای نداشتم. چطور می‌شود الان بیایم به خاطر سه روز عقب افتادن حقوقم، اعتراض کنم؟! من سؤال می‌کنم که آیا شما این مسائل را باور دارید یا هواداران فوتبال واقعاً باور خواهند کرد که من به خاطر سه روز عقب‌افتادن حقوقم اعتراض کنم؟! نه من هیچ موقع در مورد پول شخص خودم صحبت نکردم، اگر حرفی یا صحبتی می‌کنم به خاطر مسائل دیگری است. بارها شده است خود من شخصا از پول شخصی‌ام برای اجاره هتل، کمپ تمرینی و ... پول پیش گذاشته‌ام، اما هیچ وقت آنها را مطرح نکردم. صحبت من پول نیست بحث من آرزوها و رؤیاهای هواداران فوتبال است.

برخی افراد فکر می‌کنند که من عادت به اعتراض کردن دارم

کی‌روش در این باره اضافه کرد: شما اگر مرا بشناسید هیچ‌گاه تلاشم را برای بالا بردن کیفیت ابزار تمرینی تیم ملی، امکانات و همه مسائل مربوط به تیم ملی از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌ام. برخی افراد فکر می‌کنند که من فقط دنبال اعتراض کردن هستم و مدام می‌خواهم گلایه و شکایت کنم و به نوعی به این کار عادت دارم، اما این‌طور فکر کردن برای من مهم نیست، آنچه برای من اهمیت دارد این است که تیم ملی همیشه بهترین شرایط را برای رسیدن به موفقیت داشته باشد و امکانات برای این تیم فراهم شود، اما اگر برخی فکر می‌کنند که من عادت به شکایت دارم برایم مهم نیست که چه فکر می‌کنند.

می‌خواهند کی‌روش هراسی به وجود بیاورند

وی ادامه داد: من به کار کسی که از کمبود امکانات و مشکلات گلایه کند و به اصطلاح شما غُر بزند، می‌گویم حرفه‌ای‌گری؛ یعنی شخصی که به‌دنبال تعالی امکانات است. از آن اصطلاحات اولیه، فردی که عادت به گله و غر غر دارد، یک حالت دیگر متولد می‌شود که آن کی‌روش هراسی است. افرادی که این مسائل را می‌گویند، کی‌روش هراسی به وجود می‌آورند.

هیچ‌وقت از تلاش برای تهیه بهترین امکانات برای تیمم دست برنداشته‌ام

سرمربی تیم ملی یادآور شد: من دست از تلاش برای فراهم بهترین زمین تمرین برای تیمم برنخواهم داشت. نظرات مختلف است. شاید برخی‌ها فکر کنند نداشتن زمین مسئله کوچکی است، اما بنده فکر می‌کنم مسئله بزرگی است. من به‌عنوان سرمربی تلاش کنم رؤیاها و آرزوی‌های هواداران را که صعود به مرحله بعدی جام جهانی است، برآورده کنم. ایران تاکنون به مرحله حذفی جام جهانی صعود نکرده است. آیا فکر می‌کنید صعود به مرحله بعدی جام جهانی راحت است؟کسانی که من را می‌شناسند، می‌دانند که هیچ‌وقت از تلاش برای تهیه بهترین امکانات برای تیمم دست برنداشته‌ام. این وظیفه من است. من فقط این وظیفه دارم و این به من انگیزه کار کردن در ایران را می‌دهد، چون می‌خواهم بهترین آماده‌سازی را برگزار کنم.

جنگ من، جنگِ صعود تیم ملی به دور دوم جام جهانی خواهد بود

کی‌روش با بیان اینکه صعود به مرحله حذفی جام جهانی آرزوی هواداران تیم ملی است، تصریح کرد: هواداران فوتبال ایران راجع به یک آرزوی بزرگ صحبت می‌کنند که این صعود به مرحله بعدی جام جهانی است. بازیکنان هم همین را می‌خواهند، مسئولان ارشد دولت و فدراسیون فوتبال هم راجع به همین موضوع صحبت می‌کنند. وظیفه من چیست؟ کار را رها کنم؟! من تلاش خواهم کرد بهترین‌ها به صورت مستمر را برای تیمم مهیا کنم. فکر نکنید که من زیاد نگران مسائل جزئی و جنگ‌هایی که در هفته گذشته به وجود آمد، نیستم. جنگ من، جنگِ صعود تیم ملی به دور دوم جام جهانی خواهد بود. ما در آینده مسائل مهم‌تری داریم که باید به آن بپردازیم؛ بازی با ونزوئلا و یکی دو بازی دیگر که در پیش داریم.

بهترین آماده‌سازی و مشاهدات دقیقی از بازیکنان داشته باشیم

وی به تمجید از بازیکنان تیم ملی پرداخت و گفت: همه این پسرها (بازیکنان تیم ملی) فوق‌العاده ظاهر شدند. وظیفه من هم این است که تمامی مسائل مانند کادر تیم ملی، بازیکنان و همه را آماده و تهیه کنم و در جای خودش قرار بدهم. در حال حاضر بهترین سرمایه‌گذاری که می‌توانیم انجام بدهیم، این است که بهترین آماده‌سازی و مشاهدات دقیقی از بازیکنان داشته باشیم.

 در آخر دسامبر می‌خواهیم گروه بزرگ ۳۸ نفری برای جام جهانی آماده کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد برنامه پیش‌روی این تیم تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ گفت: راند اول تمرینات ما امروز به اتمام می‌رسد و دور بعد آغاز خواهد شد. ماراتن این بود که تمام این بازیکنان را با خودمان به اردو ببریم و آنها را بشناسم. ما در هفته آینده میلادی (دوشنبه هفته جاری) سعی می‌کنیم انتخاباتی انجام بدهیم و به ترکیبی از بازیکنان داخلی و لژیونرها برسیم. ما در ماه دسامبر دوباره همین فرایند را شروع می‌کنیم. دی، بهمن و اسفند هم آن را ادامه خواهیم داد تا به جام جهانی برسیم. در آخر دسامبر، می‌خواهیم گروه بزرگ ۳۸ نفری برای جام جهانی آماده کنیم. ۲۸ بازیکن که بازیکنان اصلی خواهند بود، به اضافه‌ ۱۰ بازیکن که بعد از ژانویه ۲۰۱۸ تمرکزمان را روی آن بازیکنان خواهیم گذاشت.

تمرکزم را به مسائل دیگر نخواهم داد چون باید پاسخگوی تمام هواداران باشم

کی‌روش ادامه داد: مسائل دیگری برای من وجود دارد، اما تمرکزم را به مسائل دیگر نخواهم داد. من هر روز سعی خواهم داشت بهترین‌ها را مهیا کنم. اگر فکر می‌کنید این اشتباه و نادرست است که یک نفر بهترین امکانات را برای تیمش بخواهد، مربی‌تان را عوض کنید، چون من هیچ‌وقت تغییر نخواهم کرد، من باید پاسخگوی تمام هواداران باشم.

کی‌روش در خصوص اینکه مهدی تارتار و وینفرد شفر در تمرین تیم ملی حاضر شدند و آیا از آنها مشورتی برای انتخاب بازیکنان می‌گیرد یا نه، گفت: این صحبت‌ها بسیار حائز اهمیت است و ما در ماه آینده یک ورک شاپ را شروع خواهیم کرد که در کنار اردوی تیم ملی برای بازیکنان، مربیان خواهیم داشت. مربیان لیگ برتری و لیگ دسته اول در این ورک شاپ حاضر می‌شوند. نه تنها مربیان باید اطلاع داشته باشند که ما چه کاری انجام می‌دهیم، بلکه تلاش خواهیم کرد مرکز تیم ملی را به آنها نشان بدهیم و توضیح بدهیم که چه کاری انجام می‌دهیم. این امکانات را به آنها معرفی خواهیم کرد که چه کاری انجام می‌دهیم. مربیانی هم که امروز به تمرین تیم ملی آمده‌اند (مهدی تارتار و وینفرد شفر) اگر در محل تمرین تیم هستند، به رختکن بیایند تا با آنها صحبت کنم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها